ZAKOŃCZENIE PROJEKTU UNICEF-U „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA” post thumbnail

Drodzy rodzice. Zakończyliśmy akcję UNICEF Polska „WSZYSTKIE KOLORY
ŚWIATA”. Wszystkich laleczek było 17 z czego aż 11 uszyli rodzice grupy
Krasnoludki. Dziękujemy za trud włożony w ich wykonanie i za udział w aukcji.
Dzięki waszej ofiarności zebraliśmy 830 złotych. Zebrana kwota przeszła nasze
najśmielsze oczekiwania. W całości będzie ona przekazana na konto Unicefu.
Zebrane darowizny zostaną przekazane na zakupienie szczepionek przeciwko polio, gruźlicy, błonicy, krztuścowi i odrze. Nazwa tegorocznej zbiórki: PREZENT BEZ PUDŁA” został jak zawsze zarejestrowany przez Unicef i podlega pod Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, co daje darczyńcom gwarancję uczciwości.Potwierdzenie wpłaty zebranej kwoty, która została przeliczona w obecności pani dyrektor będzie w dokumentacji przedszkola.
Przewodnie hasło jakie towarzyszyło VI edycji to „Dzieci z Przedszkola
Samorządowego nr 1 w Niepołomicach ratują dzieci na świecie” a szmaciana
laleczka jest symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.
Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci postawy tolerancji i otwartości na
inne kultury. Ma budzić też poczucie empatii i uświadamiać, ze pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne. Do tej pory w projektach Wszystkie kolory świata uczestniczyło ponad 3 tysiące placówek w całej Polski i udało się  pozyskać blisko 3,4 miliona złotych na ratowanie dzieci w takich krajach jak Sierra, Leone, Czad, Sudan Południowy czy Angola. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci. Cieszymy się, że dzięki Państwu nasza placówka już po raz czwarty mogła również wziąć udział w tej szlachetnej akcji.

Koordynator projektu
Danuta Rogowska