Peace like a river- #Solidarni z Ukrainą post thumbnail

Z dnia na dzień znaleźliśmy się w trudnej sytuacji geopolitycznej. Temat wojny na Ukrainie zaskoczył nas wszystkich, a szczególnie najmłodszych. Wychodząc naprzeciw twardej rzeczywistości w naszym przedszkolu podjęto różnorodne działania pomocowe dla ludności ukraińskiej. W kuchni systematycznie przygotowywano 500 ciepłych posiłków dla Uchodźców, którzy są zakwaterowani w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym.

Nawiązaliśmy też współpracę z nauczycielami ukraińskimi z organizacji Poland-Ukraine Agrarian Association. W przedszkolu staraliśmy się również oswoić temat wojny na wszystkie dostępne sposoby. W grupach powstały kąciki tematyczne polsko–ukraińskie, a dzieci przygotowywały pacyfistyczne plakaty. Rodzice rozmawiali z psychologiem jak przepracować z dziećmi temat wojny w domach. Zwieńczeniem naszych działań wychowawczych był koncert pt. „Peace like a river” zorganizowany grupy Gwiazdeczki oraz Krasnoludki. Przedszkolaki śpiewały o pokoju i niepodległości po polsku oraz po angielsku, ponieważ język wolności łamie wszelkie bariery komunikacyjne i jest międzynarodowy.