W Grupach Pszczółki i Gwiazdeczki w roku szkolnym  2022/2023 jest realizowana innowacja „Warto czytać”

Wiek przedszkolny  to czas, w którym kształtują się nawyki dzieci, w tym również czytelnicze, warto więc wykorzystać ten moment, tym bardziej, że czytając dzieciom, poszerzamy ich wiedzę o człowieku, o świecie, dostarczamy naszym pociechom całego bogactwa przeżyć

Założeniem innowacji jest nawiązanie współpracy pomiędzy przedszkolem a domem rodzinnym dzieci. Zaproponowanie rodzicom alternatywnego sposobu spędzania wolnego czasu z dzieckiem. Rodzice oraz członkowie rodzin  odwiedzają dzieci w przedszkolu czytają książeczki . Innowacja zakłada również współpracę z różnymi instytucjami kulturalno -oświatowymi np. biblioteką, księgarnią itp.