Akcja „Czyste powietrze wokół nas” to program przedszkolnej edukacji antytytoniowej. Głównym celem programu jest zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach oraz gdy dorośli palą przy nich tytoń.
W ramach akcji „Czyste powietrze wokół nas” zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe w ramach których dzieci m.in rozpoznawały różne rodzaje dymów w okolicy przedszkola, rozmawialiśmy o różnych rodzajach dymu i jego wpływu na środowisko i ludzi. Rozpoznawaliśmy miłe zapachy takie jak lawenda czy cytryna. Dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami o palących osobach w ich otoczeniu. Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia wspólnie przygotowaliśmy plakaty o tematyce antynikotynowej.

Czyste Powietrze Wokół Nas – program edukacyjny dla przedszkolaków – Główny Inspektorat Sanitarny – Portal Gov.pl