XXI Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki i Tańca „Potrafię śpiewać i tańczyć” post thumbnail

Świat muzyki, śpiewu i tańca po raz kolejny zakrólował w Niepołomicach. Wszystko za sprawą XXI Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki i Tańca „Potrafię śpiewać i tańczyć” zorganizowanego przez nasze przedszkole. W tegorocznej edycji konkursu przedszkolaki z całej gminy zabrały publiczność w fantastyczną podróż po muzycznych zakątkach Europy. Podczas wydarzenia na scenie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa zaprezentowały się następujące placówki:

*Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Zabierzowskiej

*Zespół Szkolno-Przedszkolny w Suchorabie

*Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zakrzowie

*Przedszkole Samorządowe im. Św. Kingi w Podłężu

*Przedszkole Samorządowe nr 1 w Niepołomicach

*Przedszkole Samorządowe w Woli Batorskiej

*Przedszkole Samorządowe z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim

W trakcie imprezy przedszkolaki przedstawiły swoje talenty taneczne i wokalne w dwóch kategoriach: piosenka solo (utwór z repertuaru piosenki dziecięcej) oraz taniec grupowy (charakterystyczny dla wybranego kraju europejskiego).

Poczynania zdolnych młodych artystów bacznie obserwowało czujne jury w składzie:

*Pani Irena Czabańska – emerytowany  nauczyciel Szkoły Muzycznej,

*Pani Aleksandra Kupis – instruktor tańca, pracownik Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa

*Pan Janusz Rojek  – animator kultury, kierownik artystyczny zespołu Niepołomiczanie

Po obejrzeniu wszystkich występów i długich rozmowach członkowie komisji postanowili przyznać następujące wyróżnienia:

*w kategorii piosenka solo:

I miejsce – Ewa N. –  Przedszkole Samorządowe im. Św. Kingi w Podłężu

I miejsce – Michalina K. –  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Suchorabie

II miejsce – Maria O. – Przedszkole Samorządowe w Woli Batorskiej

II miejsce – Kornelia O. – Przedszkole Samorządowe z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim

III miejsce – Marcelina W. – Przedszkole Samorządowe nr 1 w Niepołomicach

III miejsce – Adrianna G. – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Zabierzowskiej

*w kategorii taniec zespół:

I miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Suchorabie

II miejsce – Przedszkole Samorządowe w Woli Batorskiej

II miejsce – Przedszkole Samorządowe nr 1 w Niepołomicach

II miejsce – Przedszkole Samorządowe im. Św. Kingi w Podłężu

III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zakrzowie

III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Woli Zabierzowskiej

III miejsce – Przedszkole Samorządowe z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim

Oprócz gromkich oklasków każdy z uczestników „XXI Międzyprzedszkolnego Konkursu Piosenki i Tańca” otrzymał dyplom oraz upominek wręczony przez jury oraz organizatorów wydarzenia.

Wydarzenie okazało się być pięknym widowiskiem, dostarczającym cennych doświadczeń oraz miłych wrażeń i bogatych przeżyć artystycznych. Dziękujemy za wzięcie w nim udziału.

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM I ICH OPIEKUNOM ARTYSTYCZNYM.

Z NIECIERPLIWOŚCIĄ CZEKAMY NA KOLEJNE EDYCJE KONKURSU!