Pomysłodawcą projektu BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKA jest Fundacja Burza Mózgów, która realizuje najważniejsze zadanie statutowe, jakim jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Grupa Pszczółki brała udział w warsztatach organizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii „Biblioteka Przedszkolaka”. Warsztaty prowadził pisarz, Pan Łukasz Dębski. Przedszkolaki słuchały pięknych bajek, tworzyły autoportrety, oraz wykonywały własne ilustracje. Zajęcia były niezwykle ciekawe i interesujące.

W prezencie nasze przedszkole otrzymało na własność minibibliotekę – kuferek z książkami, w którym znajduje się 10 nowości wydawniczych. W grupie Pszczółki były organizowane warsztaty z wykorzystaniem  otrzymanych książek.