Konkurs recytatorski „Wesołe wierszyki polskich poetów” post thumbnail

 

W dniu 16.03.2023r. odbył się w Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Niepołomicach Przedszkolny Konkurs Recytatorski pt.,,Wesołe wierszyki polskich poetów”. Organizatorkami konkursu były: Agnieszka Pawłowska, Iwona Kubas, Sandra Gizler-Brzezińska. W konkursie wzięło udział 13 dzieci ze wszystkich grup wiekowych w przedszkolu. Konkursowi przewodniczyło Jury w składzie: Pani Dyrektor Dorota Zielonka, Pani Renata Król-Wcisło (logopeda), Pani Paulina Barańska (przedstawicielka rodziców). Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie z zaangażowaniem recytowały przygotowane przez wychowawców wiersze.W wyniku obrad Jury przyznało uczestnikom konkursu miejsca w dwóch kategoriach wiekowych tj. grup młodszych i grup starszych.

Laureaci konkursu w kategorii GRUP MŁODSZYCH to:
I miejsce Piotr G. ( grupa Leśne Ludki )
I miejsce Nikodem F. ( grupa Promyczki )
II miejsce Marcel B. ( grupa Leśne Ludki )
II miejsce Natalia S. ( grupa Wesołe Misie )
III miejsce Nikodem B. ( grupa Promyczki )
III miejsce Dawid N. ( grupa Wesołe Misie )

Laureaci konkursu w kategorii GRUP STARSZYCH to:
I miejsce Adam S. ( grupa Pszczółki )
I miejsce Barbara M. ( grupa Krasnoludki )
II miejsce Łucja M. ( grupa Biedronki )
III miejsce Szymon N. ( grupa Pszczółki )
III miejsce Jakub D. ( grupa Krasnoludki )
IV miejsce Teresa M. ( grupa Gwiazdeczki )
IV miejsce Kaja L. ( grupa Gwiazdeczki )

Następnie Pani Dyrektor wręczyła laureatom konkursu dyplomy oraz książki. Ponadto dzieci otrzymały również zdrowe przekąski. Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu oraz członkowie Jury pozowali do pamiątkowych zdjęć.