Grupa Biedroneczki w roku szkolnym 2023/2024 wzięła udział w ogólnopolskim projekcie pt. “Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy”. Koordynatorem projektu w naszym przedszkolu jest Katarzyn Podolecka. Projekt został objęty patronatem przez wydawnictwo Media Rodzina.

Celem projektu było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych, poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci.

Od listopada do czerwca grupa Biedroneczki realizowała poszczególne zadania projektu z ogromnym zaangażowaniem:

 • “Kicia Kocia w przedszkolu”
 • “Kicia Kocia sprząta”
 • “Kicia Kocia w kosmosie”
 • “Kicia Kocia w pociągu”
 • “Kicia Kocia. Zima”.
 • “Kicia Kocia jest chora”
 • “Kicia Kocia i straszna burza”
 • “Kicia kocia zostaje policjantką”
 • “Kocia Kocia gotuje”
 • “Kicia Kocia na rowerze”
 • “Kicia Kocia na pikniku”
 • “Kicia Kocia na plaży”
 • “Kicia Kocia poznaje strażaka”

Seria książek „Kicia Kocia” (wydawnictwo Media Rodzina), autorstwa Anity Głowińskiej, opowiada o Kici Koci, jej grupie przyjaciół oraz ich perypetiach. Projekt wprowadza dzieci w świat bohaterów poszczególnych opowiadań, prowadząc przedszkolaki po świecie wartości oraz zabawy. Projekt ma za zadanie ułatwić dzieciom adaptację do warunków przedszkolnych w sposób łagodny i dla nich przyjemny, zachęcać do samodzielnego sięgania po literaturę dziecięcą, popularyzować czytelnictwo wśród najmłodszych.

Dzięki realizacji poszczególnych zadań, w oparciu o treść wybranej książki, Biedroneczki miały możliwość poczuć się jak bohaterowie opowiadania, przeżyć podobne przygody, wczuć się w podane sytuacje. Grupa Biedroneczki z niecierpliwością czekała na kolejne opowieści Koci Koci. Dzieci z zaangażowaniem słuchały książek oraz bardzo chętnie opowiadały o ich treść, bardzo polubiły główną bohaterkę oraz jej przyjaciół. Przedszkolaki realizowały zadania podczas których doskonaliły własną samodzielność, a także rozwijały kreatywność.