UDZIAŁ PRZEDSZKOLAKÓW W AKCJI „SZKOŁA DO HYMNU” post thumbnail

W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości, w tym roku po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”, organizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem akcji było zachęcenie dzieci do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych.

W ramach wyżej wymienionej akcji w dniu 10 listopada 2021r. o godzinie 11:11 dzieci z wszystkich grup przedszkolnych wraz z pracownikami Przedszkola Samorządowego nr 1 w Niepołomicach uroczyście odśpiewały w swoich salach Hymn Polski – Mazurka Dąbrowskiego. Trzeba dodać, że przedszkolaki doskonale znają 4 zwrotki hymnu,  a znajomość symboli narodowych nie stanowi dla naszych dzieci żadnej trudności.

Udział wszystkich grup przedszkolnych w akcji MEN „Szkoła do hymnu” jest jednym z działań rozwijających świadomość narodową dzieci i kształtujących postawę patriotyczną.