„Spotkanie z Panem pszczelarzem” post thumbnail

W dniu 20 czerwca 2022r. Przedszkole Samorządowe nr 1 w Niepołomicach odwiedził pan Aleksander Sz. – pszczelarz, tata naszego przedszkolaka. Dzieci zdobyły wiele nowych informacji o życiu pracowitych pszczółek, ich znaczeniu w przyrodzie, o tym, jak powstaje miód oraz o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza.  W trakcie opowiadania poznały fascynujący świat tych owadów. Dowiedziały się dlaczego pszczoły tańczą, ile kwiatów muszą odwiedzić aby zebrać kropelkę miodu, czego się uczą w pszczelim przedszkolu, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Miały możliwość obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy. Nie zabrakło również informacji o zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z pszczołami.
Spotkanie zakończyło się degustacją miodu,  przedszkolaki miały możliwość poznać jego odżywcze właściwości oraz walory smakowe.
Najważniejszym jednak przesłaniem spotkania było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi.

Były to bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w pamięci.

Panu Aleksandrowi dziękujemy za piękną lekcję przyrody.