Spotkanie z farmaceutą post thumbnail

W dniu 16 maja 2022r. w ramach propagowania zdrowego stylu życia w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Niepołomicach odbyło się w spotkanie Panią Martą H. i Panią Beatą J. farmaceutkami,a także mamami naszych przedszkolaków.
Następnie zaproszeni goście przybliżyli przedszkolakom zawód farmaceuty i charakter pracy w aptece. Panie Marta i Beata opowiedziały o asortymencie apteki, o przeznaczeniu różnych farmaceutycznych przyborów, a także wytłumaczyły dzieciom, czym jest lek i jakie jego postacie można otrzymać w aptece. Podkreśliły również, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Panie farmaceutki opowiedziały także o preparatach witaminowych dostępnych w aptece, a także zwróciły uwagę na fakt, że urozmaicona dieta bogata w owoce i warzywa zapewnia nam wystarczającą ilość witamin. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się także, jak wygląda i do czego służy recepta. Interesującym doświadczeniem było wykonywanie maści recepturowej. Przedszkolaki aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu. Na zakończenie panie farmaceutki przygotowały dla dzieci niespodziankę.
W ramach wdzięczności przedszkolaki wręczyły podziękowanie za wartościowe i pełne atrakcji spotkanie. Dziękujemy!!!