Dzień Gry w Warcaby post thumbnail

W naszym przedszkolu w dniu 12.03.2024r. odbyło się spotkanie z Panem Stanisławem Tureckim ,prekursorem gry w szachy na terenie Gminy Niepołomice oraz wieloletnim prezesem UKS ,,Goniec ” Staniątki. Podczas spotkania Pan Turecki w przystępny dla przedszkolaków sposób omówił zasady gry w warcaby. Ponadto zaprezentował na warcabnicy kilka strategicznych sytuacji podczas gry w warcaby. Przedszkolaki z grup,, Promyczki”, ,,Pszczółki”, ,,Gwiazdeczki”, ,,Wesołe Misie” z zainteresowaniem słuchały wykładu oraz zadawały gościowi pytania .
W trakcie spotkania niektóre dzieci na zadane przez p. Stanisława pytanie odpowiedziały, że interesują się grą nie tylko w warcaby, ale także w szachy. W klubie szachowym UKS ,,Goniec” Staniątki zainteresowane grą w szachy dzieci, mogą doskonalić swoje umiejętności pod okiem trenerów.( https://www.goniecstaniatki.pl/)