NIEBIESKIE IGRZYSKA 2024 W PRZEDSZKOLU post thumbnail

Tegoroczne Niebieskie Igrzyska w naszym przedszkolu trwały od 15.042024-19.04.2024. Niebieskie Igrzyska są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, jakim jest miesiąc kwiecień. W przeprowadzenie igrzysk była zaangażowana cała społeczność przedszkolna. Jest to wydarzenie o charakterze, sportowym i edukacyjnym.
Zajęcia edukacyjne zostały przeprowadzone przez wychowawców we wszystkich grupach w dniach od 15.04.2024 do 18.04.2024. Celem zajęć było zwiększenie poziomu tolerancji akceptacji inności wśród dzieci oraz uczenie właściwego sposobu reagowania na inność i pomagania innym.
Ponadto w dniu 17.04.2024 dzieci z grup 6-latków tj. ,,Gwiazdeczki i Pszczółki brały udział zajęciach sportowych pod kierunkiem trenera piłki nożnej.
Uroczyste obchody części sportowej Niebieskich Igrzysk odbyły się w dniu 19.04.2024. Wszystkie grupy przedszkolne rozpoczynały zmagania sportowe od odśpiewania Hymnu Niebieskich Igrzysk. Następnie dzieci dzielnie pokonywały przygotowany tor przeszkód , który składał się z skoków obunóż przez obręcze, przełożenia szarfy przez tułów, przebiegnięcia slalomem między pachołkami z piłką nad głową, przejścia po równoważni, przejścia po drabince gimnastycznej. Grupy kibicowały sobie nawzajem. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami.