Konkurs na grę planszową „W podróży po Europie” post thumbnail

W kwietniu w naszym przedszkolu gry planszowe na nowo zyskały należytą chwałę i rozgłos. W pierwszym tygodniu tego miesiąca  zorganizowano rodzinny konkursu na grę planszową pt.” W podróży po Europie”. Ochotnicy  w swoich zaciszach domowych skrzętnie projektowali i przygotowywali swoje autorskie projekty. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców oraz dzieci powstało, aż 9 fantastycznych i pomysłowych gier. Efekty swojej pracy rodziny mogły z dumą zaprezentować podczas zorganizowanego w przedszkolu finałowego wieczoru gier planszowych.  Z uwagi na wielki wkład pracy jaki został włożony w przygotowanie każdej z gier jury nie było w stanie wyłonić zwycięzcy. W związku z tym zdecydowano się na nagrodzenie wszystkich uczestników biorących udział w konkursie. Każda z rodzin, która poświęciła czas na zaprojektowanie własnej gry planszowej zajęła pierwsze miejsce i została nagrodzona.  Komisja zdecydowała się również na przyznanie dwóch szczególnych wyróżnień. W kategorii grup młodszych otrzymali je Helena oraz Adam Adamczyk wraz z rodziną. Dzięki przygotowanej przez nich pracy, gracze mieli szansę wcielić się w podróżników przemieszczających się po Europie i rozwiązujących przygotowane dla nich zagadki. Z kolei, w grupie dzieci starszych szczególne wyróżnienie otrzymała rodzina Marceliny Wardygi, która swoją grą planszową zabrała wszystkich w lot balonem nad europejskimi miastami. Przygotowane przez uczestników gry wzbogaciły zasoby przedszkole i obecnie cieszą się wśród przedszkolaków ogromnym zainteresowaniem.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz udział w konkursie.