20 lat Polski W Unii Europejskiej post thumbnail

W związku z 20 – leciem wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w naszym przedszkolu w pierwszych tygodniach maja, podczas zajęć dydaktycznych poruszane były tematy związane z Unią oraz państwami, które do niej przynależą. Zajęcia te miały na celu rozbudzanie u dzieci poczucie przynależności narodowej, zainteresowania życiem, kulturą ludzi w krajach Europy, a także  zapoznanie przedszkolaków z symbolami Unii Europejskiej.

Nawiązaniem do tematyki, w dniu 12.05.2024r. nasza społeczność przedszkolna z radością uczciła  20. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej uczestnicząc w pikniku rodzinnym organizowanym przez Urząd Miasta i Gminy Niepołomice oraz Otwarty Klub Obywatelski im. Piotra Szczęsnego.

Nasze przedszkole we współpracy z pozostałymi trzema Przedszkolami Samorządowymi  Gminy Niepołomice przygotowało stoisko dedykowane naszej Ojczyźnie – Polsce, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Na stoisku można było m.in.  skosztować tradycyjnych polskich potraw (bigos, kromka ze smalcem i ogórkiem) a także,  ciast, ciasteczek, deserków biało – czerwonych i różnego rodzaju polskich serów.

 

Serdecznie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie !