„EKOLOGICZNO-EDUKACYJNY PLAC ZABAW DLA DZIECI” – INICJATYWA LOKALNA. post thumbnail

W ramach projektu inicjatywy lokalnej realizowanego w naszej gminie, dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Niepołomicach otrzymały nowe zabawki, które zostały zamontowane na przedszkolnym placu zabaw. Do tej pory zostały zainstalowane tablice edukacyjne oraz wesoła lokomotywa. Docelowo wbudowane będą jeszcze: Zjeżdżalnia- Mini Koła, oraz sprężynowce ( konik, żaba, skuter, kogut). Celem inicjatywy było zmodernizowanie istniejącego wysłużonego placu zabaw przy przedszkolu oraz poprawa warunków edukacyjnych i bezpieczeństwa dzieci z niego korzystających.

Dobrze wszyscy wiemy jak ważny w okresie przedszkolnym jest prawidłowy rozwój fizyczny dzieci a tym samym ruch oraz możliwość przebywania na świeżym powietrzu. W czasach kiedy, walczymy z otyłością oraz siedzącym trybem życia również wśród dzieci, często przed telewizorem, tabletem czy komputerem, ważne jest aby zachęcić małego człowieka do wszelakiej aktywności oraz uatrakcyjnić mu czas spędzony na podwórku.

Dzięki zrealizowanemu projektowi, jeszcze bardziej zmotywujemy przedszkolaki do aktywności ruchowej a pobyt na odnowionym placu zabaw, stanie się ciekawszy, bardziej interesujący. Dzięki nowym kolorowym a zarazem edukacyjnym urządzeniom, niewątpliwie poprawi się bezpieczeństwo a połączenie nauki z zabawą i rekreacją pozwoli dzieciom w przyjemny sposób zdobyć konkretną wiedzę oraz wykorzystać ją w praktyczny sposób.