Czytaj więcej...Wigilijny Wieczór, opłatek na stole,
Zapach potraw wśród płonących świec,
Betlejemska gwiazda mruganiem wesołym
Niesie ziemi swą niebiańską pieśń.
 
Bóg Miłością dusze rozświetla
i opłatek błogosławi biały.
Wlewa pokój w nasze serca
Narodzony dzisiaj Jezus mały.
 
Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda,
każdy dom i każdego z nas,
Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta
Niosą wszystkim betlejemski blask.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

życzą

Dzieci, Dyrekcja oraz Personel

Przedszkola Samorządowego nr1 w Niepołomicach

„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi...”

Jan Paweł II

Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy.

Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.

Za pomoc i życzliwość

DZIĘKUJEMY !

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne Przedszkola Samorządowego nr 1 w Niepołomicach

składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej „Dar serca” dla Domu Niewidomych Mężczyzn im. Matki Elżbiety Czackiej.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, dzieciom oraz osobom zaangażowanym w naszą akcję - bez Waszej przychylnej postawy zorganizowanie tej wspaniałej akcji byłoby niemożliwe. Razem udało się nam zebrać kwotę 600 zł., która przekazaliśmy na „świątecznego karpia”.

Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc, szczodry gest.

W piątek 4 grudnia przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Przyjechał do nas wspaniałym powozem zaprzęgniętym w kucyki. W asyście Mikołaja na świątecznie ubranych koniach przyjechały także Elfy. Przedszkolaki z wielką radością powitały niecodziennych gości w ogrodzie, gdzie zostały odśpiewane piosenki dla Mikołaja. Następnie wszyscy udali się do przedszkolnych sal, tam każde dziecko od Świętego Mikołaja otrzymało prezent.

Serdecznie dziękujemy pomocnikom świętego Mikołaja, dzięki którym przedszkolaki mogły otrzymać tak wspaniałe prezenty.

W dniu 24.11.2020r. w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Niepołomicach odbył się XVII Międzyprzedszkolny Konkurs Piosenki i Tańca pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice. Ze względów obostrzeń sanitarnych, związanych z epidemią COVID-19, konkurs odbył się w formie on-line.

Bardzo dziękujemy za wszelkie nadesłane nagrania.

Jury oceniało uczestników konkursu według następujących kryteriów:

  • dobór piosenek do możliwości dzieci;
  • zgodność z regulaminem konkursu;
  • zgodność wykonywanego utworu z linią melodyczną;
  • dobór strojów i kostiumów;
  • ogólny wyraz artystyczny.

Z radością informujemy, że Jury po obradach ogłosiło następujący werdykt:       

*w kategorii piosenka solo:

I miejsce – Katarzyna Korabik

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Niepołomicach

II miejsce – Małgorzata Piasecka

Przedszkole Samorządowe im. Św. Kingi w Podłężu

III miejsce – Mikołaj Kluba

Przedszkole Samorządowe z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim

*kategorii piosenka zespół:

I miejsce

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Niepołomicach

Przedszkole Samorządowe im. Św. Kingi w Podłężu

II miejsce

Przedszkole Samorządowe z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim

III miejsce

Przedszkole Samorządowe w Woli Batorskiej

                                                                                                           

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM 

I DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE.

Czytaj więcej...Dzisiaj w przeddzień Święta Niepodległości, nasze Przedszkole wzięło udział, w akcji „Szkoła do hymnu” i odśpiewało wspólnie o godzinie 11:11 „Mazurka Dąbrowskiego” W tym roku, ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii każda grupa wykonała Hymn Polski w swojej sali. Dzięki tej akcji, dzieci nie tylko utrwaliły słowa , melodię polskiego hymnu czy kształtowały umiejętności właściwego zachowania się podczas słuchania i śpiewania hymnu, ale przede wszystkim poprzez udział w tego typu uroczystościach, od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Czytaj więcej...W ramach projektu inicjatywy lokalnej realizowanego w naszej gminie, dzieci z Samorządowego Przedszkola Nr 1 w Niepołomicach otrzymały nowe zabawki, które zostały zamontowane na przedszkolnym placu zabaw. Do tej pory zostały zainstalowane tablice edukacyjne oraz wesoła lokomotywa. Docelowo wbudowane będą jeszcze: Zjeżdżalnia- Mini Koła, oraz sprężynowce ( konik, żaba, skuter, kogut). Celem inicjatywy było zmodernizowanie istniejącego wysłużonego placu zabaw przy przedszkolu oraz poprawa warunków edukacyjnych i bezpieczeństwa dzieci z niego korzystających.
Dobrze wszyscy wiemy jak ważny w okresie przedszkolnym jest prawidłowy rozwój fizyczny dzieci a tym samym ruch oraz możliwość przebywania na świeżym powietrzu. W czasach kiedy, walczymy z otyłością oraz siedzącym trybem życia również wśród dzieci, często przed telewizorem, tabletem czy komputerem, ważne jest aby zachęcić małego człowieka do wszelakiej aktywności oraz uatrakcyjnić mu czas spędzony na podwórku. Dzięki zrealizowanemu projektowi, jeszcze bardziej zmotywujemy przedszkolaki do aktywności ruchowej a pobyt na odnowionym placu zabaw, stanie się ciekawszy, bardziej interesujący. Dzięki nowym kolorowym a zarazem edukacyjnym urządzeniom, niewątpliwie poprawi się bezpieczeństwo a połączenie nauki z zabawą i rekreacją pozwoli dzieciom w przyjemny sposób zdobyć konkretną wiedzę oraz wykorzystać ją w praktyczny sposób.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Szanowni Rodzice! Przypominamy,że głos można oddać tylko do niedzieli (25.10.2020r.)

Wszystkich Państwa zachęcam do głosowania na nasz projekt nr 77 „Wesołe i bezpieczne zabawy w przedszkolu”.Proszę również o zachęcenie do głosowania wszystkich przyjaciół i sympatyków przedszkola.

Myślę, że radość dzieci podczas zabawy na lepiej wyposażonym placu zabaw, będzie radością nas wszystkich.

Jak i kiedy głosować:

1. Głosujemy w terminie od 19 do 25 października 2020r.

2. Głosować mogą uczestniczyć mieszkańcy gminy Niepołomice.

3. Głosowanie odbywa się:

a) w punkcie do głosowania - za pomocą karty do głosowania(głosowania przy Urzędzie Miasta i Gminy Niepołomice, plac Zwycięstwa 13. Punkt będzie czynny codziennie w godz. 10.00 do 18.00, w dniach od 19 do 25 października. Kartę do głosowania będzie można pobrać jedynie w punkcie i wrzucić ja do specjalnie przygotowanej urny;

b) w formie elektronicznej - za pomocą interaktywnego formularza umieszczonego na stronie internetowej https://niepolomice.budzet-obywatelski.org/

4. Uprawniony może głosować tylko jeden raz, oddając głos na maksymalnie dwa projekty lokalne i jeden projekt ponadlokalny (niedotrzymanie warunku, o którym mowa, powoduje uznanie wszystkich głosów oddanych przez uprawnionego za nieważne).

„Dobre słowa są plastrem miodu,
słodyczą dla gardła, lekiem dla ciała.”
Księga Przysłów (Prz 16,24)

 

Serdecznie dziękujemy za okazane dowody życzliwości i sympatii w przesłanych życzeniach z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Bardzo gorąco dziękujemy za pamięć i miłe słowa!

Dorota Zielonka Dyrektor Przedszkola

Grono Pedagogiczne oraz wszyscy Pracownicy.

 

Niedługo rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021, informuję, że od 1 września 2020r. placówka będzie funkcjonowała w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS.

         Szczegółowe informacje dotyczące organizacji pracy przedszkola i  poszczególnych grup w nowym roku szkolnym zostaną wysłane na Państwa skrzynki email. Uprzejmie proszę o śledzenie informacji.

             Dziękuję za cierpliwość i wyrozumiałość.

Pozdrawiam

Dorota Zielonka – dyrektor przedszkola

W dniu 12.08.2020r. zakończył się dyżur wakacyjny. W dniach 13-26.08.2020r., z powodu urlopów personelu, przedszkole będzie nieczynne. W razie pilnej potrzeby, proszę kontaktować się telefonicznie 736 365 004. 
                                                            Pozdrawiam
                                                                         dyrektor przedszkola Dorota Zielonka