Czytaj więcej...''Witaminy w owocach dla każdego'' -to hasło przyświecało Pszczółkom w trakcie realizowanych zajęć w dniu 04.10. 2019r. Podczas zajęć dzieci rozpoznawały i nazywały niektóre owoce egzotyczne oraz krajowe. Ponadto dzieci wspólpracowały ze sobą przygotowując owoce do konsumpcji. Wszyscy z ogromnym apetytem degustowali przygotowany w sokowirówce smaczny i zdrowy sok .

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola, o urodzinach lub imieninach. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. Ten dzień był szczególny dla chłopców z grupy ,,Leśne Ludki". Dziewczynki złożyły im życzenia, uściskały i wręczyły upominki. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Czytaj więcej...Dzieci z grupy PROMYCZKI 26.09.2019 r. wybrały się z niezwykłą wizytą do piekarni „Wiejskie chleby” w Niepołomicach. Podczas wycieczki, miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od „kuchni”. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Przedszkolaki zostały poczęstowane przepysznymi produktami wypiekanymi w piekarni. Bardzo dziękujemy Panu Mariuszowi Klimie za zaproszenie oraz interesujące zajęcia.

Czytaj więcej...W dniach  27 i 28 sierpnia  w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla nowoprzyjętych Dzieci i ich Rodziców.

Zajęcia adaptacyjne przyczyniają się do złagodzenia stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej.

Rodzice wraz z Dziećmi mieli możliwość poznania nowego otoczenia, sali oraz nauczycielek, które od nowego roku szkolnego będą prowadziły grupę "Leśne Ludki", oraz "Biedroneczki".

Były zabawy dowolnie wybranymi przez Dzieci zabawkami, wspólnie z Rodzicami zabawy integrujące w kręgu, zabawy ruchowe, relaksacyjne, zajęcia plastyczne, muzyczno-ruchowe.

Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze, a uśmiechy na twarzach Dzieci i Rodziców świadczyły o dobrej zabawie.

Czytaj więcej...Serdecznie witamy kochane dzieci i ich Rodziców na progu nowego roku szkolnego 2019/2020.
Z zapasem sił i bagażem wakacyjnych przeżyć i masą ciekawych pomysłów ruszamy do pracy. Szczególnie ciepło witamy dzieci i Rodziców po raz pierwszy przybywających do naszego przedszkola. Jesteśmy przekonani, że trudne chwile rozstania i minuty wypełnione tęsknotą szybko ustąpią miejsca radosnej zabawie. Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy w ciągu całego roku samych pogodnych dni, nowych przyjaźni oraz radości we wspólnej zabawie. Rodziców zapraszamy do współpracy i zaangażowania w życie przedszkola. My ze swojej strony zadbamy i dołożymy wszelkich starań, aby czas spędzony w przedszkolu służył rozwojowi każdego dziecka.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Samorządowego Przedszkola

W dniach 27, 28 sierpnia 2019r (wtorek, środa) w godzinach 10.00-12:00 serdecznie zapraszamy do przedszkola na zajęcia otwarte dla dzieci nowoprzyjętych na rok szkolny 2019/ 2020.

Czytaj więcej...Z okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia upragnionych wakacji składamy wszystkim Rodzicom i Drogim Przedszkolakom serdeczne podziękowania za całoroczną współpracę i szczere życzenia udanego wypoczynku.

Życzymy bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń przeżytych podczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód. Niech każdy dzień wakacji pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień.

Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Życzymy, byśmy mogli się dnia 1 września spotkać w przedszkolu zdrowi, szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

A naszym wychowankom, którzy rozpoczną naukę w szkole życzymy owocnej pracy i wszystkiego najlepszego na nowej drodze edukacji, w roli uczniów.

19 czerwca 2019 r  odbył się piknik  w grupie "Leśne Ludki. W rodzinnym gronie w cudownej atmosferze na świeżym powietrzu przy ognisku dzieciaki kończyły rok szkolny 2018/2019 oraz żegnały się z przedszkolem, aby od września dumnie przekroczyć próg szkoły jako pierwszoklasiści. Spotkanie było okazją do wielu wzruszających pożegnań, ale również doskonałej zabawy. Zgodnie z życzeniem dzieci, piknik rozpoczął się od dostojnie przez nich zatańczonego "Poloneza". Po mistrzowskim wykonaniu tańca przez dzieci, przyszła pora na rodziców. Pod czujnym okiem pani Izabeli i wspólnie z Rodzicami ustalonej choreografii taniec wykonano na wysokim poziomie.

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom , którzy już po raz kolejny tak wspaniale zorganizowali piknik. Dziękujemy za cudowną oraz bezinteresowną współpracę. 

"Żegnamy się z przedszkolem, z lalkami, z zabawkami
 A z największym żalem z naszymi paniami.
 Zaraz po wakacjach będziemy już w szkole
 A w myślach nam zostanie przedszkole wesołe."


W ostatnich dniach w naszym przedszkolu odbyły się ważne uroczystości. Z przedszkolem żegnały się najstarsze grupy- „Biedroneczki" i „Leśne Ludki".Po części artystycznej, w której nie zabrakło wspomnień i podziękowań, dzieci odebrały z rąk pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy i upominki.Były uśmiechy, uściski, serdeczności, ale też i łzy rozstania z paniami, kolegami i koleżankami.

Czytaj więcej...Dzieci z przedszkola już po raz drugi wzięły udział w kampanii "Rowerowy maj”. Niestety pogoda w tym roku nie sprzyjała naszym rowerzystom. Deszcz i wiatr utrudniał pokonywanie drogi do przedszkola na rowerkach i hulajnogach. Zdawać by się mogło, że nie będzie w tym roku zwycięzców, którzy będą mieć maksimum aktywnych przejazdów, ale nic mylnego. Kilkoro dzieci na przekór złej pogodzie sięgnęło po pierwsze miejsce. Wielkie brawa za dzielność. Podziękowania należą się też rodzicom, którzy pod parasolami starali się doścignąć na chodnikach mknące w pelerynkach dzieci. Pozostałe dzieci też nie były gorsze i starały się jak najczęściej przybyć do przedszkola na swoim pojeździe jednośladowym. Dla was też ogromne brawa. Rowerowy maj zakończył się wręczeniem wszystkim uczestnikom dyplomów i nagród. Nawet te dzieci, które miały tylko kilka przejazdów zostały nagrodzone za wytrwałość i pokonanie złej pogody. Wszystkim dziewięćdziesięciu sześciu uczestnikom gratulujemy. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Koordynator kampanii w przedszkolu

Danuta Rogowska